اناربیج


اینم یه خورشت گیلانی خیلی خوشمزه. کمتر کسی رو میشناسم که این خورشت خوشمزه رو دوست نداشته باشه. من معمولا هر دفعه که میرم ایران یه سری سبزی با خودم میارم و سعی میکنم نگرشون دارم تا دفعه بعد که میرم ایران واسه همین زیاد از این خورشتهای محلی درست نمیکنم مگر به مناسبتی! یکی از دوستهای قدیمیم این آخر هفته مهمون ما بود این بود که به افتخار فروغ جون من این خورشت رو پختم. جای همه خالی.
مواد لازم:
گردو آسیاب شده   ۳۰۰ گرم
سبزی اناربیج (تره،گشنیز،جعفری،نعناع،خالواش،چوچاق) خرد شده و سرخ شده
(میزان جعفری و تره و گشنیز باید بیشتر از نعناع و خالواش و چوچاق باشد.)   ۳۰۰ گرم 
سبزی اناربیج خشک (سرخ نشده)  ۲ قاشق غذاخوری
گوشت چرخ کرده  ۴۰۰ گرم
پیاز درشت  ۱ عدد
رب انار  ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری
آبغوره  ۱ لیوان
نمک، فلفل، گلپر
اول پیاز رو رنده میکنیم و حسابی با گوشت و نمک و فلفل ورز میدیم و سبزی خشک رو اضافه میکنیم و دوباره گوشت رو ورز میدیم و بعد از گوشت گلوله های کوچیک درست میکنیم و کنار میگذاریم.
رب انار و آبغوره و کمی آب و نمک و فلفل رو میگذاریم تا کمی به جوش بیاد. گردو آسیاب شده رو در کمی آب حل میکنیم و خوب هم میزنیم تا گلوله نداشته باشه. گردو رو به مخلوط آبغوره اضافه میکنیم و میگذاریم کمی بجوشه و مثل فسنجون هر دفعه کمی آب سرد اضافه میکنیم تا گردو روغن بندازه. وقتی خورشتمون کمی روغن انداخت و گردو کمی پخت سبزی رو که از قبل سرخ کردیم اضافه میکنیم و میگذاریم تا چند تا جوش بخوره. حالا حرارت رو کم میکنیم و گوشت های قلقلی رو با فاصله داخل خورشت میندازم و دیگه هم نمیزنیم و در قابلمه رو میگذاریم تا گوشت ها خودشون رو بگیرن و بپزن و خورشت جا بیوفته. کمی قبل از اینکه زیر خورشت رو خاموش کنیم گلپر اضافه میکنیم و میگذاریم چند تا جوش بخوره.
این خورشت معمولا ترش هست اگه زیاد ترش دوست ندارید میتونید مقدار آبغوره یا رب انار رو کم کنید یا وقتی آبغوره و رب انار رو گذاشتید با آب کمی شکر اضافه کنید.